* Rosters are subject to change during the season.

* Players can be added to teams during the season

* Download the DRIVE Basketball App on the App Store.  Its free and quick to download.  Once you download search “DRIVE Spring Basketball League – Langley 2024” to view schedule, standings and updated scores.

* If you are not listed on the rosters for your age group or we misspelled your name please email: chad@drivebasketball.com

To View the DBL Spring Schedule & Standings – CLICK HERE


Grade 3/4/5 Division Rosters: Updated April 8

Practice schedule: (Reminder we only practice with our teams)

Mondays at Maddaugh Elem. 5-630pm: Thunder/Warriors/Spurs

Mondays at Regent Rd. Elem. 5-630pm: Lakers/Nuggets/Suns

Thunder Warriors Spurs Lakers Nuggets Suns
Lindyn Le
Noah Amjad
Kian Ghag
Miles Potter
Jensen Du Toit
Dalton Champion -Taylor
Drayden Champion-Taylor
Elvis Xiong
Savan Hans
Vishal Nadar
Dominic Francis
Osmahn Elmayergi
Luca Pagotta
Michael Nguyen
Leo Melnyk
Jasjeet Singh
Roman Nezami

Levi Myrol
Julian Miranda
Andreus Dumalasa
Arjan Bal
Ava Mitchell
Rosie Mayer
Ameer Dosanjh
Artin Jamishia
Evan Gordon
Nikola Cerevicki
Mateo Cochran
Gurjovan Sandhu
Ethan Sun
Levy Sesbreno
Israel Isidahomen
Tayo Alatise
Sawyer Macdonald
Logan Reilly
Evan Van der Pauw
Ryker Stefanucci
Avery Wallsmith
Caleb Isidro
Nathaniel Vela
Leo Jeram
Kyle Thiphavong
Chanse Bourque
Kayne Jung
Nihal Uppal
Levi Reedman
Carter Jackson
Mason Sandhu
Jaiden Parmar
Andrija Bogavic 
Stefan Bogavic
           

 

Grade 6/7 Division Rosters: 

Updated April 11

Celtics Heat Bucks  Cavs
Jack Legge
Jordan Mathew
David Success-Obada
Yohan Rarama
Jaiveer Gill
Kayden Kang
Gurtej Bhandal
Steve Hwang
Felix Wang
Steve Hwang
Wali Ahmadi
Thomas Froese
Taeon Jang
Reyansh Bagga
Cruz Cameron
Max Mather
Grayson Field
Jerry Liu
Ankur Singla
Saharsh Birlangi
Hunter Derish
Eli Francis
Nelson Tan
Angad Kumar
Davis Skelding
Adrianna Olson
Isaac Joyner
Jeremiah Blackman
Elijah Nikolau
Arjin Dosanjh
Carter Bannister
Jackson Caudle
Niko Kozic-Corlett
Marcus Dosange
Dante Cardoso
Daniel Bermejo
Cooper Smith
Fransisco Valle
Ethan Guo
       


Grade 8-10 Division Rosters: Updated April 9
Arizona & North Carolina – Practice Fridays 630-8pm at Regent Road Elem.
Gonzaga & Uconn – Practice Sundays 11-1230pm at Adams Road Elem.

Arizona North Carolina Gonzaga  UConn
Kyler Emmerson
Alexander Mamin
Senitha Chandraratne
Elias Ahmadi
Kaushal Reddy Gangalapudi 
Jadyn Le
Kaylie Tomlinson
Shivraj Sharma
Hayden Rai
Harjas Biryah
Sanah Mangat
Sameera Mangat
Arpit Chowdhary
Zayaan Sharif
Braxton Brown
Angad Chauhan
Jerry Que
Liam Salsnek
Arjun Dhaliwal
Chazz Miaga
Chase Proctor
Hasan Ahmad
Randy Chea
Jerry Jia
Ekambir Gill
Caden Villarso
Newan Jamal
Quentin Reilly
Lincoln Wynnyk
Keegan Williams
Nolan Perry
Killian O Donoghue
Rishab Kataria
Alexon Toor
       

 

Comments are closed.