* Rosters are subject to change during the season.
* Players can be added to teams as well players can move up or down from teams.
* U10-U13 Teams are listed below the U14-17 Teams will be listed Wednesday April 18th
* If you are not listed on the rosters for your age group or we misspelled your name please email: chad@drivebasketball.com
Rosters Updated May 15, 2018

U11 ELITE 1
U11 Elite 2
U11 Gold 1  U11 Gold 2
Eli Allen Isaiah Boholst Mehar Zohra Jordan Ding
Myles Anderson Carter Latham Gurtaj Hayer Jobanpreet Gill
Okazi Urefe Partap Shergill Sidh Vora David Ge
Liam Nichol Oreva Urefe Yehia Ayad Baldeep Brar
Matteo Sanglalang Aaron Dillon Jerron Torres Simar Sandhu
John Alejandro Grady St. James Ben Amadatsu Akash Waraich
Micah Sanglalang Ares Lo Joey Ding Isa Khan
Traymaine Haley Alessandro Cenedese Dylan Tiamzon Gurman Natt
Alex Sadek Jasraj Sangha Wesley Lee Sahib Mangat
Sam Troung Levi Gorgichuk Parm Brar Sujinder Kang
Jayden Zhou Alex Yeh Udhay Grewal
Yang Xia Tanvir Nagra
Joaquin Garcia
Angad Sandhu


Rosters Updated April 17, 2018

U13 ELITE 1
U13 Elite 2
12U Elite 1
Jeremiah Francis Harrison Van Dop  Savin Sran
Alex Chromy Indeep Sandhu Sartaj Bhangu
AJ Hayer Himmat Dosanjh Arjun Bhatti
Angatdeep Dhaliwal Luka Panovic Titus Borbe
Jeffrey Kim Fatehjang Marwah Desean Race
Jerry Lee Manrose Heer Rogue Shaw
Roc Lidder Nico Scott Andrew Friesen
Dilshawn Sanghara Joseph Kim Harjap Sangha
Jaiveer Sekhon Gurshawn Mann Rylen Pumatong
Evan Streimer Sahil Heyer Amrit Bolina
Arjun Hehar Brycen Fleming Jasrattan Chahal

 

Rosters Updated April 17, 2018

U13 Gold 1
U13 Gold 2
Harjas Walia Chiwo Niemelainen
Manav Sidhu Mathan Gorospe
Lavinder Sandhu Armaan Johal
Kinley Deboer Bikram Dhugga
Carson Kupillas Keerat Parhar
Ameer Hussain Vinay Kanda
Juvraj Toor Gurman Dhatt
Wyatt Brown Jerrel Torres
Teren Chahal Harshaan Sahota
Liam Woo Gursagar Dosanjh
Jeevan Gill Hardial Dhaliwal

 

Rosters Updated May 15, 2018

U14 ELITE 1
High School U15 Elite 1 High School
Jomari Nicolas Guilford Park Ben McGuckin Abbotsford Senior
Ega Sembele Princess Margaret Taylor Green Semiahmoo
Jal Sembele Princess Margaret Isaiah Francis Pacific Academy
Karan Sandhu Enver Creek Jamie Cameron Brookswood
Isaiah Young Holy Cross Nikola Gurbac Semiahmoo
Wali Salman Semiahmoo Allen Landasan Fleetwood Park
Suntej Malli Enver Creek Carter St. James Lord Tweedsmuir
Raymond Twumasi Yorkson Middle School Joel Aisenstat Semiahmoo
Giulliano Moretto Kwayquitlam Arjan Bolina Semiahmoo
Hasan Saqib Semiahmoo
Amadeus Tran Langley Fundamental
Varundev Sidhu North Delta

 

Rosters Updated May 15, 2018

U17 ELITE 1
School Height  Graduating – Class
Joe McDougall Brookswood 6’5″ 2020
Arjun Samra Lord Tweedsmuir 6’1″ 2019
Hamza Mahdi Princess Margaret 6’2″ 2019
Naz Arale George Harvey Collegiate 6’5″ 2019
Mason Berekoff Brookswood 6’2″ 2020
Kristoff Galindez Clayton Heights 6’0” 2019
Kevin Ferrufino Bonilla Deer Lake SDA 5’11” 2019
Tomislav Stojcic Thomas Haney 6’4″ 2019
Nathan Wishloff Earl Marriott 6’5″ 2019
Kyle Wilson Jr. Earl Marriott 6’2″ 2019
 Jujhar Dillon  Princess Margaret  6’8” 2019


Rosters Updated May 15, 2018

U17 Gold
U16 Gold  U15 Gold  U14 Gold 
 Tarvin Bhatti Marcus Barber Zach Chard  Pardeep Sangha
 Martin Niyomahoro Eric Gow M. Kummal Abbas  Subaig Singh Sindhar
 Hashim Akbar Gurjiwan Dhindsa Michael Ge  Gurb Pandher
 John Banga-Banga Sukhman Dhatt Ishaan Gill  Amron Bath
 Parmvir Hothi Abdi Rage Samir Uppal  Austin Lo
Justin Niyomahoro Zak Hassan  Jaskirat Singh  Lakshman Gill
Africa Maku Phoenix King  JP Athwal  Clarence Figueroa
Trent Davies  Prabhsimran Sidhu  Gurtaj Sangha
Dakota Lee Faran Ghuman  Jagroop Uppal  Ishkaran Bains
Gavin Lyu Ranvir Chahal  Ravnoor Hundal
Ryan Rundhawa Ishaan Heer

 

 

Comments are closed.